SMARTOUR - cestovní agentura, Markéta Trojáková

 

 O nás Kontakty Naši partneři Obchodní podmínky Turistické info Zajímavé odkazy Doporučení a rady
Infolinky:
 571 625 198
 605 875 830
 email

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Nabídka zájezdů Eurovíkendy Chaty a chalupy Zájezdy s programem Kurzovní lístek Aktuální počasí
 

 

 

 

Město:     Athény
Stát:        Řecko
Hotel:      M
USEUM BEST WESTERN ***
Strava:    snídaně
Termíny:  
02.04.2010 – 05.04.2010  … konečná cena včetně poplatků: 12.590,- Kč

                13.05.2010 – 16.05.2010  … konečná cena včetně poplatků: 12.290,- Kč

                25.09.2010 – 28.09.2010  … konečná cena včetně poplatků: 12.490,- Kč

                28.10.2010 – 31.10.2010  … konečná cena včetně poplatků: 12.490,- Kč

 

V ceně:

 • letenka Praha - Athény - Praha, včetně letištních, bezpečnostních tax a palivového příplatku
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • 3 noclehy se snídaní ve dvoulůžkových pokojích v 3* hotelu
 • služby českého delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů
 • povinné smluvní pojištění CK proti úpadku
   

Fakultativní služby:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj - doplatek: 2700 Kč
 • večerní panoramatický okruh Athénami s průvodcem (3 hodiny, bez vstupů)                                            - doplatek: 700 Kč
 • celodenní výlet - Delfy s českým průvodcem (bez vstupů) - doplatek: 1600 Kč
 • celodenní výlet - Mykény, Epidaurus (bez vstupů) - doplatek: 1600 Kč

Ubytování:

Hotel Museum Best Western *** - menší příjemný hotel v centru města, renovovaný. Přímo u Národního archeologického muzea, několik minut od athénské tržnice a hlavní nákupní třídy. Akropole a Plaka v pěším dosahu. Pokoje: TV, SAT, minibar, fén trezor.

Destinace:

Athény, moderní temperamentní velkoměsto, které v létě 2004 uvítalo 28. Letní olympijské hry Vás zve k návštěvě svých nesčetných pamětihodností. Na mnohé antické stavby Athén se můžete podívat z výšin pahorku Aeropagu, kde se rozkládá jedinečná Akropole, které dominuje chrám - Parthenon. Neopomeňte navštívit Archeologické muzeum, které se řadí k nejvýznamnějším v Evropě a na světě vůbec. Po příjemné procházce městem jistě nezaváháte přijmout pozvaní tradiční řecké kuchyně a ochutnat plody řeckých vinic. Delfy, po klikaté cestě stoupající strmě do Parnaských hor dojedete do jednoho z nejzajímavějších míst v Řecku vůbec. Kromě unikátních památek uložených v místním muzeu včetně posvátného ,,pupku" - ve starověku považovaného za střed světa, vyjdete po svaté cestě kolem několika pokladnic až k Apollónovu chrámu a místnímu divadlu, zdatnější pak až na samotný vrchol na stadion, kde se kdysi konaly Pýthijské hry. Za odměnu se Vám nabídne překrásný výhled na celé údolí Mykény, jestli se něco starořeckým bohům obzvláště příčilo, pak to byla pyšná zvůle smrtelníků. Potrestali za ni už Tantala, který v podsvětí marně natahoval ruce po ovoci, které by utišilo jeho věčný hlad. Trest bohů ale stihl i jeho potomky. Tantalovi vnuci Átreus a Thyestés se přeli, kdo bude vládnout Mykénám. První měl úspěch na dosah, ale zášť byla silnější: zabil děti svého bratra a pak mu je při hostině naservíroval jako hlavní chod. Thyestés nebyl o nic lepší, smilnil se svou dcerou Pelopeiou. Narodil se jim Aigisthos, který později zavraždil Átreova syna Agamemnóna (ten byl vrchním velitelem řeckých vojsk v Trojské válce). Koloběh rodinných vražd a zrůdností nebral konce. Agamemnón uspořádal tresnou výpravu proti Paridovi, který unesl ženu jeho bratra, Helenu. Aby získal příznivý vítr, obětoval vlastní dceru Ífigenii. Epidaurus, kolébkou divadelního umění je bezesporu Řecko a nejstarší divadlo v Řecku se jmenuje Epidaurus. Nachází se v kraji Argolida a jeho historie začíná ve 4. století př. n. l. Dodnes se v tomto chrámu umění pořádají divadelní hry a koncerty a dodnes se můžeme nechat unášet úžasnou akustikou.