SMARTOUR - cestovní agentura, Markéta Trojáková

 

 O nás Kontakty Naši partneři Obchodní podmínky Turistické info Zajímavé odkazy Doporučení a rady
Infolinky:
 571 625 198
 605 875 830
 email

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Nabídka zájezdů Eurovíkendy Chaty a chalupy Zájezdy s programem Kurzovní lístek Aktuální počasí
 

 
Město:   Neapol
Stát:      Itálie
Hotel:    
Nuovo Rebecchino ***
Strava:  snídaně


Termín:  03.04.2010 – 06.04.2010  … konečná cena včetně poplatků: 10.990,- Kč

              29.10.2010 – 01.11.2010  … konečná cena včetně poplatků: 10.990,- Kč

           * 04.12.2010 – 08.12.2010  … konečná cena včetně poplatků: 11.990,- Kč *


V ceně:

 • letenka Praha - Neapol - Praha, včetně letištních, bezpečnostních tax a palivového příplatku
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • 3 noclehy (* 4 noclehy) se snídaní ve dvoulůžkových pokojích v 3* hotelu
 • služby českého delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů  
 • povinné smluvní pojištění CK proti úpadku

Fakultativní služby:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj – doplatek cca: 2.700,- Kč
 • polodenní panoramatický okruh Neapolí s českým průvodcem - doplatek: 800,- Kč
 • celodenní výlet – ostrov Capri s českým průvodcem (vč. oběda) - doplatek: 2.200,- Kč
 • polodenní výlet – Pompeje s českým průvodcem (bez vstupů, hradí se na místě dle věku účastníka) - doplatek: 1.100,- Kč
   

Ubytování :


Hotel Nuovo Rebecchino *** (snídaně) – příjemný hotel situovaný v centru Neapole. 58 vkusně zařízených pokojů, vybavených koupelnou, WC, klimatizace, minibar, TV-SAT.


Destinace:


Neapol, hlavní město kraje Campania a třetí největší město země, je nejvýznamnějším průmyslovým, obchodním a kulturním centrem jihu Itálie. Jeho krásy snad nejlépe vystihuje známé rčení „ Neapol zřít a zemřít“ Město má jeden z nejdůležitějších obchodních přístavů země, je sídlem arcibiskupa a univerzity. Město leží v Neapolském zálivu v přímém sousedství ostrovů Procida, Ischia a Capri, v blízkosti Vesuvu. Za návštěvu určitě stojí Královský palác (Palazzo Reale), Chrám sv.Francesca di Paola, klášter Santa Chiara nebo novogotický dóm Duomó di S.Gennaro a mnoho dalších, místních pamětihodností. Město vzniklo v 7.st. př.n.l. jako řecká kolonie Neapolis, které se v roce 326 př.n.l. zmocnili na několik století Římané. Od 5 st.n.l. až do sjednocení Itálie v roce 1860 město postupně ovládali Ostrogóti, Normani, Hohenštaufové, Anjouovci, Habsburkové a Bourboni.

 

Ostrov Capri, malý svou rozlohou, avšak s prudkými a strmými útesy, které dominují tomuto nádhernému ostrovu v Neapolském zálivu. Nejvyšším bodem ostrova je hora Solaro, nacházející se ve výšce 589 m.n.m. Odkud je východním směrem nádherný výhled na italskou pevninu nebo na druhou stranu na širé moře.

Pompeje, roku 79 n.l. se probudil vulkán Vesuv k činnosti a celé město zakonzervoval v popelu a kamení. Rázem ustal život. Až roku 1748 bylo započato s vykopávkami a bylo znovu odhaleno toto tajemné místo. Unikátní na Pompejích je hlavně to, že zcela autenticky odrážejí styl života tehdejších lidí. Pompeje tvoří celý, neuvěřitelně rozsáhlý komplex. Jeto zkrátka mrtvé antické město v původní velikosti, které jako by i dnes žilo. Procházíte se zde po původních chodnících a dlažbách, nahlížíte do původních domů, místy jsou dokonce téměř zachovány nápisy na domech, …